SEO Ajansı ✨

En İyi SEO Ajansı ile her zaman büyüme ve gelişmeye Hazır Mısınız?

Bizimle Büyüyen Markalarımız
SEO nedir

SEO Nedir?

SEO Türkçe anlamı ile Arama Motoru Optimizasyonu, internet ortamındaki bir siteye ait tıklanma yani ziyaretçi oranının organik bir şekilde artmasını sağlayan bir işlemdir. Bu işlem, çeşitli çalışmaları kapsar ve bu çalışmalar ortak bir şekilde yürütülür.

Google başta olmak üzere çeşitli arama motorları içinde tanınmak, ilgi çekmek ve markanın büyümesi amacıyla yapılan profesyonel işlemler olarak tanınır. Arama motoru ve SERP sonuçlarının incelenmesi ile gerekli verilerin algılanması ile ilgilidir.

SEO Ajansı Nedir

SEO Ajansı Nedir?

Çevrimiçi ortamların yaygınlık göstermesi ile beraber günlük işlerin de dijitale dönmesi, firmaları da buna mecbur bırakmıştır. Böyle bir durumda çevrimiçi ortamda da rekabetin artması kaçınılmaz hale gelmiştir. İşte SEO ajansları da bu rekabeti bir üst seviyeye çıkaran birimlerdir.

Bu ajanslar markalara ait web sitelerinin internette görünmesi için hazır hale getirir ve gelişmesi için bir takım yöntemler uygular. Bu işlemler sayesinde web sitelerinin üst sıralarında yer almak mümkün hale gelir. Site içi ve site dışı tüm süreçlerle ilgilenerek en iyi verimin alınmasını sağlar.

SEO Ajansı Ne İş Yapar

SEO Ajansı Ne İş Yapar?

SEO ajanslarının başlıca görevi, web sitelerine ait arama sonuçlarında görünürlüğü yakalamaktır. Üst sıralarda olmayı başaran markalar daha kolay bir şekilde tanınır ve daha üst düzey getiriye sahip olur.

Yalnızca bununla sınırlı olmayan SEO sanılanın aksine geniş bir yelpazeye sahiptir. Kusursuz bir şekilde optimizasyon yapmasının yanı sıra markaların web sitelerini sanal ortam rekabeti için hazır hale getirir. Böylece işletmelerin ziyaretçileri artar ve potansiyel müşterilerin artmasına yardımcı olur.

Üst sıralarda yer alan firmaların bilinirliği ve görünürlüğü artar. Böylece Google dostu olan siteler uzun vadede güzel dönüşler sağlar.

Profesyonel SEO Ajansı

Neden Profesyonel SEO Ajansı ile Çalışmalısınız?

SEO ajansları, web sitelerinin arama motorlarında üst sıralara çıkmasını hedefleyen işletmelerin kilit ortaklarıdır. Bu ajanslar, içerik ajansları ve yazılım/IT bölümleriyle iş birliği yaparak, anahtar kelime araştırmasından başlayarak hedeflenen kitleye ulaşmayı sağlayan etkili bir strateji oluştururlar.

Anahtar kelimelerle zenginleştirilmiş özgün içeriklerle birlikte, teknik optimizasyonlarla web sitelerinin performansını artırarak, kullanıcı deneyimini ve arama motoru sıralamalarını iyileştirirler. SEO ajansları, dijital varlıkları güçlendirmek ve çevrimiçi görünürlüğü artırmak isteyen işletmelere kapsamlı çözümler sunar.

Google'da Yükselmek
İstiyor Musun?

0 +
SEO Projesi
0 +
Sektörde İlk 5'e Giren Proje
0 %
Müşteri Memnuniyeti

SEO İle İlgili İpuçları

Site İçi SEO (On-Page)

Site İçi SEO ile ilgili detaylı bilgiler için hemen içeriği ziyeret ediniz.

Site Dışı SEO (Off-Page)

Site Dışı SEO'da yapılması gereken adımları açıklıyoruz.

Rakip Araştırması

Rakiplerinizi nasıl araştıracağınızı biliyor musunuz?

Sıkça Sorulan Sorular

 • Organik bir ziyaretçi çekmek adına kaliteli içerik üretmek son derecede önemlidir. Site içerisinde geçirilen zamanın artması, arama motorları tarafından olumlu bir izlenim olarak algılanır ve güvenilir site olarak algılanmasına yardımcı olur.
 • Üretilen özgün içerikler sayesinde marka sitesi üst sıralarda yer alır. Arama motorları, birbirine benzeyen içerikler gördüğü takdirde hangi içeriğin orijinal olduğunu belirleyemez ve böylece seçim yapamaz. Dolayısıyla özgün içerik üretmek arama motorları tarafından fark edilmek açısından son derece önemli bir husustur.
 • Backlink yani diğer sitelerden referans almak, domain otoritesini arttırmaktadır. Böylece sitenin arama motoruna kendini göstermesi ve büyümesi daha kolaylaşır.
 • Arama motorlarının kullanım popülerliği.
 • Organik trafik.
 • Güvenilirlik ve otorite
 • Rekabet avantajı

Organik trafik, arama motorlarını kullanırken hiçbir ücret ödemeyen arama sayfalarını kullanarak siteyi ziyaret eden kullanıcılara verilen isimdir. Bu ziyaretçiler Google veya çeşitli arama motorundan gelen kişiler olarak tanımlanabilir. Organik trafiğin yüksek olması, web sitesinin sıralamasını arttırır.

SEO çalışmaları site içi ve site dışı olarak ikiye ayrılır. Site içi SEO, markanın web sitesinin Google dostu olacak şekilde düzenlenmesidir. Site için tamamen teknik anlamda görünürlüğe hazırlanması anlamına gelir. İçeriklerin, linklerin, başlıkların kısacası sitenin içerisinde yer alan her bir noktanın yeniden düzenlenmesi anlamına gelir.

Teknik çalışmaların tamamlanmasının ardından site dışı SEO devreye girer. Burada ise sitenin markanın otoritesini Google’a ispat etmek gerekir. Burada en önemli rol ise doğru backlinklere sahip olmaktır. Böylece hedef kitlenin web sitesine çekilmesi sağlanır.

Bir internet sitesini en verimli şekilde kullanmak isteyen herkes SEO çalışması yaptırmalıdır. Kalitesine güvenen işletmeler, SEO çalışmaları ile diğer rakipleri arasında bir kaç adım öne geçmektedir. Aynı zamanda dijitalleşmenin arttığı bugünlerde yalnızca özel değil birçok kurumsal firma da profesyonel SEO desteği almaktadır.

 • SEM arama sonuçlarında genellikle reklam daha ön plandadır, SEO organik trafiği reklam ile ölçmez.
 • SEM arama sonuçlarında reklam uzantıları bulunmaktadır, SEO sonuçlarında ise meta özetleri yer almaktadır.
 • SEM sonucuna her tıklamada ödeme yapmak gerekir, SEO sonuçları için herhangi bir ücret ödemesi gerekmez.
 • SEM sonuçları daima net bir hedef kitleye odaklar, SEO ile hedef kitleye odaklamak mümkün değildir ancak SEO ile hedef kitleyi elde etmek mümkündür.
 • SEM kısa sürede etki gösterirken SEO uzun vadeli bir işlemdir.
 • SEM üzerinde taktikleri hemen uygulamak mümkündür ancak SEO taktiklerinin sonuçlarını görmek zaman alabilir.
 • SEO, SEM sonuçlarına göre daha yüksek tıklama oranına sahiptir.
 • Görünürlük arttırmak
 • Maliyette etkinlik
 • Hedef kitleye ulaşmak
 • İyi bir kullanıcı deneyimi
 • Anahtar Kelime Araştırması
 • İçerik Oluşturma
 • Optimizasyon
 • Teknik SEO
 • Bağlantı Oluşturma
 • Analiz
 • İzleme
 • Yerel SEO
 • SEO Eğitimi ve Danışmanlığı

Doğru ajans ile çalışmak marka için son derecede önemlidir. Bu nedenle son derece titiz davranmalı ihitiyaçlar doğrultusunda hareket edilmelidir. Danışmanlık hizmeti alınacak ajansa tüm hususlar bütün ayrıntıları ile anlatılmalıdır.

Uzmana karşı sorulacak tüm sorular, toplantı öncesi hazırlanmalı ve uzmanın cevapları dikkatlice dinlenmelidir. Verilen cevaplar doğrultusunda hareket etmek, ajans seçiminde faydalı olacaktır. Güvensizlik veya soru işareti durumunda ajans ile temasa geçmek, belirsizlikleri çözerek şeffaf iletişim kurmak son derece mühimdir. Doğru ajans iletişimde titiz ve şeffaf davranmalıdır.

Müşteri memnuniyet ve ajans referanslarını değerlendirmek, karar verme aşamasını kolaylaştırır. Böylece gerçek deneyimlere göre ilerlemek daha çok bilgi alınmasını sağlar. Ayrıca görüşmeler esnasında mutlaka not tutulmalı ve diğer ajanslarla karşılaştırılmalıdır.

Karar vermeden evvel ajanslarla tekrar tekrar görüşmek faydalı olabilir. Detayları ve kalan soru işretleri daha netleştirmek, ilerleyen süreçler açısından fayda sağlayacak

Shopping Cart